Wsyp dwie łyżki i włącz pralkę. Tani, prosty i skuteczny sposób na pleśń i kamień [PRAKTYCZE RADY]

Pleśń, kamień i nieprzyjemny zapach pralki to problem wielu z nas. Nie wszyscy umiemy sobie jednak z tym poradzić. Na szczęście istnieją proste, tanie i skuteczne sposoby na to, by dobrze wyczyścić pralkę i przywrócić wypranym ubraniom zapach świeżości. Wystarczy wsypać dwie łyżki do pralki i dodać trochę octu, by szybko zauważyć różnicę.
Zapominasz o praniu? To może być jedna z przyczyn
Brzydko pachnące ubrania, które wyjmujemy z pralki, mogą świadczyć o tym, że w pralce rozwija się pleśń. Choć w obecnych czasach zrobienia prania nie jest żadną filozofią, to jednak zdarza się, że popełniamy błędy. Jednym z nich jest zostawianie mokrego prania w bębnie zamiast natychmiastowego wywieszenia ubrań lub przełożenia ich do suszarki. Przeczytaj: Potężna fala zakażeń. Czy znowu zabraknie szczepionek? Najgorszym objawem jest "pianie"
Mokre ubrania to zło. Narażasz zdrowie swoje i swoich bliskich
Wystarczy zapomnieć o mokrych ubraniach, a te szybko stają się siedliskiem bakterii i pleśni, gdyż uwielbiają ciepłe i wilgotne miejsca, co stanowi doskonałe warunki do ich namnażania się. W bębnie mogą też pozostać bakterie, które przeniosą się na kolejne rzeczy włożone do wyprania. Warto też wiedzieć, że szkodzimy swojemu układowi oddechowemu, jeśli nosimy zawilgotniałe ubrania, które przejęła pleśń. Przeczytaj: Wlej do miski i wymocz stopy. Będą gładkie i gotowe na wiosnę [INSTRUKCJE]

Ponadto narażamy się na problemy skórne. Do innych skutków noszenia takich ubrań zaliczamy problemy skórne, takie jak wysypka, podrażnienie, zaczerwienienie czy swędzenie skóry. Dodatkowo mogą wystąpić reakcje alergiczne. Ich objawy to m.in.:
- łzawienie oczu,
- kichanie,
- trudności z oddychaniem.
Domowe sposoby na pleśń w pralce. Pranie odzyska dawną świeżość
Przyczyną nieprzyjemnego zapachu z pralki mogą być pozostałości detergentów, osady z twardej wody oraz wilgoć, która rozgościła się w pralce, w której zostawiamy mokre pranie na długi czas. Aby temu zapobiec, warto otwierać drzwiczki po każdym praniu oraz osuszać gumowy kołnierz bębna. Przeczytaj: "Woda z kranu? O Boże!". Czy Polacy na co dzień piją kranówkę?

Co jeśli już nie da zapobiec się rozwojowi kamienia i pleśni? Należy postawić na ocet i sodę oczyszczoną. 250 ml octu wlewamy do dozownika na proszek, a 2 łyżki sody oczyszczonej wsypujemy do bębna. Następnie ustawiamy pusty cykl prania- najlepiej na temperaturę od 60 st. C do 90 st. C. Z kolei na osady z kamienia doskonale sprawdzi się kwasek cytrynowy. Wystarczy wsypać około 100 kwasku i uruchomić intensywny program, by przywrócić świeży zapach i czystość sprzętu.





































