Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Profilaktyka i leczenie > Znana dziennikarka przeszła operację guza mózgu. "Bolała mnie prawa skroń"
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 12.04.2024 14:58

Znana dziennikarka przeszła operację guza mózgu. "Bolała mnie prawa skroń"

Guz mózgu, choroby, Joanna Kryńska
Fot. East News/ Wojciech Olkusnik/ Instagram/ Joanna Kryńska

Joanna Kryńska, dziennikarka TVN 24 zdradziła niedawno, że przeszła operację usunięcia guza mózgu.  W instagramowym wpisie zaapelowała, by nie bagatelizować absolutnie żadnych niepokojących objawów. 

Kryńska zdradziła też, jak obecnie się czuje. Wcześniej dziennikarka w wywiadach opowiadała, że bolała ją głowa. Bolała mnie regularnie prawa skroń, przez trzy minuty, co trzy godziny. Ból głowy był dziwny i niepokojący - mówiła  Joanna Kryńska.

Joanna Kryńska przeszła operację usunięcia guza mózgu

Joanna Kryńska za pośrednictwem Instagrama podzieliła się z obserwującymi szczegółami odnośnie operacji, którą przeszła. Dziennikarka ma już za sobą zabieg usunięcia guza mózgu. Operację przeszła pod koniec marca. Choć guz znajdował się zaledwie pół milimetra od aparatu mowy, zabieg zakończył się pomyślnie.

W instagramowym wpisie Kryńska wspomniała o ogromnej pomocy i wsparciu ze strony bliskich. Swoją wdzięczność dziennikarka wyraziła też dla lekarzy, którzy ratowali jej życie. Joanna Kryńska zdradziła też, jak obecnie się czuje. 

Mówię, chodzę, wracam szybko do sił, a włosy odrastają. Wynik histopatologii bardzo dobry. Po operacji mam drugie życie - czytamy na Instagramie.

Tomek miał guz mózgu wielkości piłki tenisowej! Jest całkowicie zdrowy. Opowiada o tym w podcaście Pacjenci.pl:

 

Przełom w leczeniu drżenia w chorobie Parkinsona. To ratunek dla 80 tys. pacjentów W Dzień Czekolady spraw sobie słodką przyjemność. Jaka będzie najlepsza dla naszego zdrowia?

Joanna Kryńska o uciążliwych bólach głowy

Joanna Kryńska wcześniej w wywiadzie dla TVN 24 zdradziła, że miesiąc przed diagnozą mocno bolała ją głowa. Bolała mnie regularnie prawa skroń, przez trzy minuty, co trzy godziny. Ból głowy był dziwny i niepokojący - opisywała.

Do wizyty u lekarza przyczyniła się niecodzienna sytuacja, która zastała Kryńską w pracy.

 To była niedziela, prowadziłam poranny program w TVN24. W czasie przerwy reklamowej powtórzyłam sobie, co mam powiedzieć po reklamie. I kiedy zapaliło się światełko,  nie miałam pojęcia, co powiedzieć. Zapomniałam to, co czytałam chwilę wcześniej. Przeprosiłam szczerze widzów, realizator puścił szybko jakiś zapasowy materiał - wspominała.

Objawy guza mózgu

Wyjaśnijmy, że objawy guza mózgu zależą od lokalizacji oraz wielkości guza. Niektóre powodują bezpośrednie uszkodzenia przez atakowanie tkanki mózgowej, a inne powodują ucisk na mózgu. Gdy rosnący guz wywiera nacisk na tkankę mózgową, zaczynają pojawiać się charakterystyczne objawy. 

Do najczęstszych należy wspomniany przez Joannę Kryńską ból głowy, ale też wymioty, niewyraźne widzenie lub podwójne widzenie, dezorientacja, drgawki, osłabienie części twarzy. Warto też podkreślić, że infekcje oraz urazy głowy jako przyczyna rozwoju guza mózgu są możliwe, lecz badania na ten temat nie są wystarczająco potwierdzone.

Źródło:  Joanna Kryńska/ Instagram/ TVN24.pl

Czytaj też:

Nietypowe objawy choroby Parkinsona. Zobaczysz je na palcach stóp

Czy mózg wie, że umarł? Nowe badania zaskakują

Zmarła 35-letnia finalistka programu "MasterChef". Przegrała walkę z nowotworem

 

Pokonał raka. Lekarze nie dawali mu wielkich szans
Tomasz Prosińki, #TokTuMi, Instytut Zdrowia Mentalnego
Tomasz, z zawodu menadżer i finansista, ma 47 lat i chorował na nowotwór mózgu. Lekarze nie dawali mu większych szans. Dziś jest zdrowy, a fakt, że stanął oko w oko ze śmiercią, odmienił jego życie. Pomaga osobom wypalonym zawodowo i młodzieży w ramach akcji #TokTuMi, której patronem został portal Pacjenci.pl.W tym podcaście Tomasz o tym opowiada, jak możecie skorzystać z pomocy, albo wesprzeć akcję:Tomasz miał 44 lata, gdy dowiedział się, że jego mózg jest inny. Owszem, tak jak u zdrowego człowieka może i składał się z około stu miliardów neuronów, galaretowatej tkanki zbudowanej z wody, białka, tłuszczu i soli mineralnych. Twardych, miękkich i pajęczych opon mózgowo rdzeniowych czy setek innych skomplikowanych struktur, które - choć wszystkie razem ważą niewiele więcej niż bochenek chleba - to stanowią o mózgu jako najbardziej złożonej maszynerii wciśniętej w ludzką czaszkę.- Ale w moim rósł guz. Powoli i latami. Na zdjęciu z rezonansu przypomina piłkę tenisową. Albo jak kto woli: męską pięść. Niemal sześć na sześć centymetrów, całkiem sporo, bo na jedną czwartą całej czaszki, tuż za lewym oczodołem - opowiada historię choroby mężczyzna.
Czytaj dalej
Pestycydy i MOAH w popularnej przyprawie. GIS ostrzega: "Nie jedzcie tego"
Sól i pieprz na stole
To przyprawa, którą uwielbia i stosuje wiele osób. Znakomicie komponuje się z ryżem i tofu, ale pasuje również do polskich potraw. Niestety w jednej z partii produktu wykryto szkodliwe pestycydy i MOAH.Wiele mówi się o bezpieczeństwie żywności, a wydaje się, że jest z nim coraz gorzej. Niedawno w popularnych herbatach ujawniono obecność pestycydów, a teraz to. Czy da się ugotować obiad bez dodatku chemii? Ten przykład to kolejny dowód na to, że nie jest to łatwe, a zagrożenia czyhają na każdym kroku.
Czytaj dalej
Polecane