Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie Psychiczne > Co Twój ulubiony kolor mówi o Twojej osobowości?
Joanna Kamińska
Joanna Kamińska 09.04.2024 11:32

Co Twój ulubiony kolor mówi o Twojej osobowości?

kolory
canva.com

Świat jest pełen najróżniejszy barw! Kolory otaczają nas ze wszystkich stron i potrafią wpływać na nasz nastrój. Wszyscy mamy swoje ulubione kolory, a to, który kolor lubimy szczególnie, może dużo powiedzieć o naszej osobowości. 

Czerwony, pomarańczowy, żółty

Czerwony 

Jesteś duszą towarzystwa i osobą pełną energii, lubiącą być w centrum zainteresowania. Potrzebujesz dużo uwagi i łatwo nawiązujesz kontakt z innymi ludźmi. Cechuje cię odwaga, pewność siebie, przedsiębiorczość, a także duży temperament (również w sferze seksu)

Pomarańczowy

Jesteś osobą radosną, pełną energii i pozytywnie nastawioną do życia. Masz duszę podróżnika lubiącego przygody. Cechuje Cię optymizm i otwartość na zmiany. Jesteś wolną duszą, jednak bywasz niestały w uczuciach. 

Żółty

Jesteś wolną duszą, ceniącą niezależność. Nie lubisz się podporządkowywać i zawsze stawiasz na swoim. Jesteś osobą odważną i inteligentną z głową pełną pomysłów. Poszukujesz nowych doświadczeń i dążysz do samospełnienia. 

Projekt bez tytułu - 2023-04-18T233708.832.png

Jaką rolę w organizmie pełni dopamina? Jej niedobór i nadmiar są niebezpieczne dla zdrowia Z ADHD się nie wyrasta. Wielu dowiaduje się, że je ma dopiero w dorosłym życiu

Różowy, niebieski, zielony

Różowy

Jesteś osobą delikatną i uczuciową o dobrym sercu. Masz duszę romantyka, pragnącego wielkiej miłości. Chętnie pomagasz innym, jednak masz problem z asertywnością. Jesteś bezkonfliktowy, a relacje z ludźmi są dla Ciebie bardzo ważne. Bywasz jednak łatwowierny i naiwny. 

Niebieski

Jesteś osobą spokojną i pozytywne nastawioną do świata. Masz artystyczną duszę i nieszablonowo patrzysz na świat. Jesteś typem marzyciela i często bujasz w obłokach. Cechuje Cię szczerość i duża wrażliwość, a także sumienność w wykonywaniu obowiązków. 

Zielony

Jesteś osobą łagodną, empatyczną i bardzo rodzinną. Cenisz spokój i bezpieczeństwo. Kochasz zwierzęta i rośliny, a najlepiej czujesz się na łonie natury. Jesteś tajemniczy i bywasz nieprzewidywalny. Cechuje Cię upór i konsekwentne dążenie do celu. 

Fioletowy, biały, czarny

Fioletowy 

Jesteś typem filozofa i myśliciela, który poświęca dużo czasu na rozmyślaniach i poszukiwaniu sensu życia. Jesteś osobą bardzo uduchowioną, dla której sfera duchowa odgrywa bardzo ważną rolę. Cechuje Cię duża wrażliwość i empatia. 

Biały

Jesteś osobą prostolinijną, szczerą i mającą swoje zasady, których ściśle przestrzegasz. Nie lubisz niedomówień, gardzisz kłamstwem i dwulicowością. Zawsze starasz się być w porządku wobec innych. Budzisz zaufanie u ludzi i wywołujesz pozytywne emocje. 

Czarny

Jesteś typem samotnika, który chodzi własnymi ścieżkami i unika tłumów ludzi. Lubisz spokój, ciszę i własne towarzystwo. Cechuje Cię konsekwentność i wytrwałość w dążeniu do celu. Jesteś bardzo nieufny wobec innych osób.

Zobacz też:

Niedoceniana polska "oliwa północy". Zastąpisz nią drogie oliwy z marketów

Ta grupa krwi przyciąga kleszcze. Jeśli ją masz, uważaj

10 roślin, które odstraszają kleszcze. Zasadź je w ogrodzie, by zmniejszyć ryzyko ukąszenia

Polecane