Wyszukaj w serwisie
#PrawoiZdrowie choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja dziecko
Pacjenci.pl > Zdrowie psychiczne > Dramat na S8. Mężczyzna skoczył z wysokości na dach ciężarówki
Alina Gałka
Alina Gałka 15.07.2025 11:45

Dramat na S8. Mężczyzna skoczył z wysokości na dach ciężarówki

Mężczyzna skoczył na ciężarówkę
Mężczyzna skoczył z kratownicy na S8. Fot. ARKADIUSZ ZIOLEK/East News

Dramatyczne sceny rozegrały się w poniedziałkowy wieczór 14 lipca na trasie S8 w Warszawie. Mężczyzna skoczył z kratownicy nad jezdnią na dach rozpędzonej ciężarówki. To już kolejne tego typu zdarzenie w ostatnich tygodniach.

  • Wczoraj wieczorem mężczyzna skoczył z kratownicy na dach ciężarówki na trasie S8
     
  • Dzięki szybkiej reakcji służb ratunkowych poszkodowany został bezpiecznie ewakuowany i trafił do szpitala
     
  • To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie, co podkreśla pilną potrzebę poprawy dostępności pomocy psychologicznej

Skok z kratownicy sparaliżował ruch

Do zdarzenia doszło 14 lipca 2025 roku około godziny 19:40, tuż za ulicą Łabiszyńską na warszawskim Targówku. Mężczyzna wspiął się na kratownicę nad trasą S8 i znajdował się bezpośrednio nad jezdnią. Na miejsce natychmiast wezwano służby ratunkowe — cztery zastępy straży pożarnej, zespoły ratownictwa medycznego oraz patrole policji. W trakcie rozkładania skokochronu mężczyzna niespodziewanie przeszedł na przeciwległy pas ruchu i skoczył na naczepę przejeżdżającej ciężarówki.

Szybka akcja ratunkowa

Kierowca ciężarówki natychmiast zatrzymał pojazd. Strażacy szybko udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy, a następnie, przy użyciu drabiny mechanicznej, bezpiecznie ewakuowali go na ziemię. Mężczyzna został przekazany ratownikom medycznym i przewieziony do szpitala. Na czas trwania akcji ratunkowej trasa S8 w kierunku Marek była całkowicie zablokowana.

korek na S8 Fot. Adam Burakowski/East News.jpg
Na czas akcji ratunkowej ruch na S8 został wstrzymany. Fot. Adam Burakowski/East News

Wsparcie psychiczne może uratować życie

Zaledwie kilka tygodni temu, również na trasie S8, doszło do podobnej sytuacji – na warszawskim Bemowie mężczyzna skoczył z wiaduktu pod nadjeżdżającą ciężarówkę i zginął na miejscu. Tego rodzaju dramatyczne wydarzenia uwidaczniają, jak istotny jest dostęp do natychmiastowej pomocy psychologicznej.

Jeśli znajdujesz się w kryzysie psychicznym lub znasz kogoś, kto potrzebuje pomocy, nie czekaj. Skorzystaj z jednej z dostępnych infolinii:

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym – 800 70 22 22 (czynna całą dobę)
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży – 116 111 (czynny całą dobę)
Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie „Niebieska Linia” – 800 12 00 02 (czynne całą dobę)

W sytuacjach bezpośredniego zagrożenia życia lub zdrowia natychmiast zadzwoń pod numer alarmowy 112.

Przeczytaj też: Jakie są najczęstsze problemy psychiczne Polaków? Odpowiada psychoterapeutka

 

Źródło: miejskireporter.pl
 

Media społecznościowe napędzają depresję u najmłodszych. Zaobserwowano alarmujący wzrost
Dziecko z telefonem
Media społecznościowe mają zły wpływ na dzieci. Fot. Canva/LumineImages
W czasach, gdy dzieci dorastają w świecie wszechobecnej technologii, a lajki i komentarze na portalach społecznościowych często stają się miarą własnej wartości, rośnie liczba młodych osób zmagających się z problemami psychicznymi. Coraz więcej badań ostrzega przed destrukcyjnym wpływem mediów społecznościowych na psychikę najmłodszych. Jesteśmy świadkami cichego kryzysu, który rozgrywa się w domach i szkołach na całym świecie. Do jakich skutków doprowadzi i czy potrafimy go jeszcze powstrzymać? Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego przeprowadzili badanie, które objęło ponad 11 800 dzieci w wieku 9-10 lat i trwało 3 lata W tym czasie średni dzienny czas korzystania z mediów społecznościowych wzrósł z 7 do 73 minut Im więcej czasu dzieci spędzały w social mediach, tym częściej występowały u nich objawy depresji  Badanie nie potwierdziło odwrotnej zależności — to dłuższy czas online poprzedzał pogorszenie zdrowia psychicznego, a nie odwrotnie
Czytaj dalej
Zmarł słynny przestępca. To „ojciec” syndromu sztokholmskiego
Sąd okręgowy Linköping/Szwecja/Clark Olofsson
Nie żyje Clark Olofsson, szewdzki przestępca
Nie żyje mężczyzna, który stał się inspiracją do stworzenia terminu, określającego w psychologii więź między ofiarą a jej oprawcą. To przestępca, który w 1973 brał udział w słynnym napadzie na bank w Sztokholmie. W pewnym momencie zakładnicy zaczęli brać jego stronę w kontaktach z policją. Syndrom sztokholmski to reakcja, u której podłoża stoi lęk o życie, świadomość całkowitej zależności i silny instynkt przetrwania. Zmarł Klark Olofsson, szwedzki przestępca, który stał się symbolem tzw. syndromu sztokholmskiego W 1973 roku brał udział w napadzie na bank, podczas którego zakładnicy zaczęli sympatyzować ze swoimi oprawcami Reakcja zakładników dała początek jednemu z najbardziej znanych zjawisk psychologicznych związanych z traumą i przemocą
Czytaj dalej