Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Tajemnicza śmierć 2,5-letniej dziewczynki. Trafiła do szpitala z objawami zatrucia
Daria  Siemion
Daria Siemion 13.05.2024 12:01

Tajemnicza śmierć 2,5-letniej dziewczynki. Trafiła do szpitala z objawami zatrucia

Dziecko idzie za rękę z mamą
Fot. Freepik

Ogromna tragedia na Podlasiu. Nie żyje 2,5 letnia dziewczynka. W szpitalu przebywa jej 8-letni brat i mama. Śledczy rozważają różne hipotezy, włącznie z zatruciem. 

Prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie śmierci 2,5 letniej dziewczynki, która zmarła na SOR-ze w Wysokiem Mazowieckiem (woj. podlaskie). Sekcja zwłok nie odpowiedziała na pytanie, co spowodowało śmierć dziecka. Rozważane było m.in. zatrucie czadem. W tej chwili trwają kolejne badania.

Przyczyną mogło być ciężkie zatrucie

"2,5-latka wraz z 8-letnim bratem i matką trafili na SOR w szpitalu w Wysokiem Mazowieckiem z objawami zatrucia. Mimo szybkiej reanimacji dziewczynki nie udało się uratować" – czytamy na portalu internetowym Polskiego Radia Białystok.

Portal cytuje też Grzegorza Kryszpina, prokuratura rejonowego w Wysokiem Mazowieckim. – Nic nie wskazuje na udział osób trzecich – mówi urzędnik. Dodaje, że w szpitalu hospitalizowana jest matka dzieci
.
Z nieoficjalnych ustaleń dziennikarzy wynika, że przyczyną zgonu mogło być ciężkie zatrucie pokarmowe. Dziewczynka po przyjeździe do szpitala była reanimowana. Wcześniej wymiotowała i miała biegunkę. Co istotne, w mieszkaniu nie stwierdzono obecności czadu. 

Stopa dziecka
Dziewczynki nie udało się uratować Fot. Freepik / wirestock
Masowe zatrucie pokarmowe w Charkowie po zjedzeniu sushi Kościerzyna: Zatrucie tlenkiem węgla na budowie. Nie żyje 47-letni mężczyzna

Prokuratura sprawdza różne scenariusze

Sprawą zajmuje się obecnie wydział śledczy Prokuratury Okręgowej w Łomży. Dorota Leszczyńska, rzeczniczka tejże instytucji zdradziła w rozmowie z TVN24, że "pod uwagę brane są różne scenariusze".

Na razie wiadomo, że sekcja zwłok nie wykazała przyczyny zgonu dziewczynki. Planowane są kolejne badania, w tym toksykologiczne, które mogą trwać nawet miesiąc. Nie wiadomo, kiedy rodzina będzie mogła zorganizować pogrzeb.

Stan mamy i brata dobry

Dla dobra śledztwa prokuratura nie udziela więcej informacji. Wiadomo jednak, że stan matki dziewczynki i jej 8-letniego brata jest stabilny. Będziemy informować o nowych wiadomościach w tej sprawie.

Zobacz też:

Pierwsze in vitro zwykle się nie udaje. Mamą zostaje się po kilku próbach, a czasem nigdy

Horror w szpitalu. Lekarze zrobili aborcję niewłaściwej kobiecie

„Mój syn i ja. Jesteśmy jak kulisty piorun” Życie z ADHD