Lekceważymy ten ból, a Magdalenie Schejbal niemal zrujnował życie. Przeszła poważną operację
Niewiele osób wiedziało, że aktorka Magdalena Schejbal borykała się ze sporymi problemami ze zdrowiem. Kobieta miała tak poważny problem z kręgosłupem, że niestety nie obeszło się bez interwencji chirurgów. Po roku od operacji podziękowała personelowi medycznemu za pomoc.
Choroby kręgosłupa to problem wielu Polaków. Są to bowiem jedne z najpowszechniejszych przypadłości, które mają ogromny wpływ na nasze życie. Towarzyszący im ból utrudnia funkcjonowanie, a nieleczenie tego typu schorzeń może doprowadzić do ostateczności – operacji.
Magdalena Schejbal przeszła operację kręgosłupa
Wśród chorób kręgosłupa wyróżniamy m.in. wrodzone anomalie, wady postawy, zmiany zwyrodnieniowe, dyskopatie, stany zapalne i choroby nowotworowe. I choć w leczeniu wykorzystuje się zazwyczaj farmakoterapię, fizjoterapię, czyli rehabilitację ruchową, to w ciężkich przypadkach może nie obejść się bez zabiegów operacyjnych.
Wie coś o tym Magdalena Schejbal. 26 lipca 2022 roku na oddziale neurochirurgii przeszła udaną operację kręgosłupa. Była leczona na oddziale neurochirurgicznym Szpitala Bielańskiego w Warszawie.
Nie nadaje się na patelnię, a smażymy na nim kotlety. Ten olej po rozgrzaniu jest jak trutka Złota krew! Taką grupę mają tylko 43 osoby na całym świecie!Rok temu w lipcu świętowałam udaną operację kręgosłupa. W tym roku świętuję powrót do zdrowia i do różnych zaniechanych aktywności – napisała na Instagramie Magdalena Schejbal.
Magda Schejbal: Wiele lat bólu i cierpienia
Następnie podziękowała personelowi medycznemu i fizjoterapeutom za pomoc, a także „sąsiadom” ze szpitalnych łóżek za wsparcie.
Jestem po poważnej operacji kręgosłupa, o której niewiele osób wiedziało. 26 lipca będę obchodzić jej rocznicę. Moje dolegliwości kosztowały mnie wiele lat bólu i cierpienia. Operacja się udała, a ja jestem w trakcie rehabilitacji i jeszcze pewnie długo będę – wyjawiła z kolei aktorka w wywiadzie z Plejadą.
Rozpoznanie chorób kręgosłupa – badania
Rozpoznanie chorób kręgosłupa rozpoczyna się przede wszystkim od dokładnego badania przeprowadzonego przez lekarza lub fizjoterapeutę. Może okazać się, że potrzebne jest wykonanie dodatkowych badań - RTG kręgosłupa, tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny.
RTG pozwoli ustalić ogólną ocenę stanu kręgosłupa, stwierdzić czy nie doszło do złamań lub zmian pourazowych, zmian zwyrodnieniowych, stanów zapalnych, nieprawidłowości w budowie kręgów, krążków międzykręgowych i stawów międzykręgowych lub przerzutów nowotworowych oraz wad wrodzonych.
Z kolei rezonans magnetyczny służy do obrazowania głównie tkanek miękkich i świetnie sprawdza się m.in. w diagnostyce dyskopatii. Tomograf komputerowy pozwala z kolei na ocenę elementów kostnych po urazach kręgosłupa, przy podejrzeniach nowotworów, przepukliny krążka międzykręgowego, chorobie zwyrodnieniowej kręgosłupa.
Zobacz też:
Nie nadaje się na patelnię, a smażymy na nim kotlety. Ten olej po rozgrzaniu jest jak trutka