Tomasz Sekielski już tak nie wygląda. Schudł blisko 100 kg

Tomasz Sekielski zaskoczył swoich fanów nie tylko nowym programem, ale również spektakularną metamorfozą. Dziennikarz wzbudził mnóstwo emocji, po tym, jak zaprezentował się na antenie szczuplejszy o blisko 100 kilogramów! Jak udało mu się przejść tak ogromną przemianę?
Skąd bierze się otyłość?
Otyłość może wynikać z wielu czynników. Najczęściej kojarzymy ją z niewłaściwą dietą i brakiem aktywności fizycznej, jednak jej pochodzenie może być różne. Do otyłości mogą predysponować np. geny, przez co osoby z historią rodzinną problemów z wagą są bardziej narażone. Wpływ na wagę mogą mieć również zaburzenia hormonalne, niektóre leki oraz niezdrowe nawyki, takie jak nieregularne jedzenie czy picie napojów wysokokalorycznych.
Zobacz także: To nie jest problem estetyczny. 6 faktów na temat otyłości u dzieci
Co więcej, nawet stres i problemy emocjonalne mogą prowadzić do przejadania się, a środowisko, w którym żyjemy, ma niebagatelny wpływ na nasze nawyki żywieniowe. Wie o tym dobrze Tomasz Sekielski, który zmagał się z nadwagą. W rozmowie z Martyną Wojciechowską przyznał, że przejadanie się było dla niego czymś w rodzaju ucieczki od problemów. W ten sposób radził sobie ze stresem zawodowym:
To, że ja się doprowadziłem w pewnym momencie do stanu 200 kilogramów żywej wagi, to... To, że lubię jedzenie, ale to jedzenie to było obżarstwo. To było odreagowywaniem stresu – mówił.
Dziennikarz dotarł do momentu, w którym postanowił powiedzieć temu “stop”. Jak przebiegła jego walka z otyłością i jak dziś wygląda?
Przyspiesza odchudzanie, wspiera zdrowy sen. Prawdziwy skarb z lodówki Zakazane w Danii i Francji. Niszą wątrobę, nerki i serce. Do tego zwiększają ryzyko rakaDługa walka Sekielskiego z otyłością
Tomasz Sekielski postanowił zmienić swoje życie. Przełomowym momentem była dla niego rozmowa z Henryką Krzywonos, która uświadomiła mu, jakie zagrożenia niesie za sobą otyłość. To wstrząsnęło dziennikarzem. Zdecydował się on na operację bariatryczną, która polegała na wycięciu 80 proc. żołądka. To był początek długiej walki o swoje zdrowie.
To nie jest tak, że wykona się zabieg, brzuch jest mniejszy i można jeść np. same lody. To jest recepta na tragedię – tłumaczył w "Dzień Dobry TVN".
Po zabiegu dziennikarz szybko schudł 30 kg, ale kluczowe okazało się przestrzeganie zdrowej diety, by uniknąć powrotu do otyłości. Musiał przestrzegać restrykcyjnych zasad, takich jak rezygnacja z alkoholu, wieprzowiny, drobiu i słodyczy, regularne ćwiczenia, picie wody i odpowiednia ilość snu. Wspierał go Łukasz Grass (współzałożyciel i redaktor naczelny "Akademii Triathlonu"), który pomógł mu w zmianie stylu życia.
To wszystko zaowocowało piorunującymi efektami, ponieważ łącznie dziennikarzowi udało się schudnąć blisko 100 kilogramów!

Przeczytaj również: Tak wygląda leczenie otyłości u rodzinnego. Lekarz: “Rekordziści chudną po 40–50 kg”
Tak dziś wygląda Tomasz Sekielski. Jest nie do poznania!
8 kwietnia Tomasz Sekielski zadebiutował w nowym formacie telewizyjnym pt. "Sekielski wieczorową porą” na TVP. Program ma na celu ukazywanie absurdów politycznych i społecznych, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Dziennikarz stawia na interesujące dyskusje z zaproszonymi gośćmi, którzy dzielą się swoimi opiniami na temat bieżących wydarzeń, a także na muzykę na żywo, która nadaje całemu show wyjątkowy klimat.
Jednak podczas wczorajszego wydania programu, to wcale nie jego tematyka wzbudziła wśród widzów największe poruszenie. Już od pierwszych chwil uwagę zwracał odmieniony wygląd prowadzącego. Sekielski, który jeszcze niedawno zmagał się z otyłością, teraz prezentuje się zupełnie inaczej. Nowy wygląd dziennikarza, który teraz pojawia się w eleganckim stroju, wzbudził falę komplementów i zainteresowania ze strony publiczności.
- Nie poznałam! Super pan wygląda.
- Pan Tomek w życiowej formie. Wspaniale.
- Gratuluję smukłej sylwetki – pisali internauci pod materiałami z programu, które pojawiły się w sieci.

Otyłość jest niebezpieczna dla zdrowia
Otyłość to jedno z największych wyzwań zdrowotnych współczesnego świata. Jest to stan, w którym nadmierna ilość tkanki tłuszczowej gromadzi się w organizmie, co może prowadzić do poważnych zaburzeń zdrowotnych, w tym wielu chorób. Choć w społeczeństwach najczęściej kojarzona jest z estetyką, to jej skutki idą daleko poza wygląd zewnętrzny, wpływając na funkcjonowanie całego organizmu.
Otyłość może prowadzić do wielu poważnych chorób i schorzeń, m.in. do:
- chorób serca i układu krążenia,
- cukrzycy typu 2,
- problemów z układem oddechowym,
- problemów stawowych,
- nowotworów, w tym raka jelita grubego, raka piersi, trzustki czy nerek,
- zaburzeń hormonalnych,
- zwiększenia ryzyka infekcji,
- problemów psychicznych.
Wszystkie te czynniki razem mogą znacząco skrócić życie osoby otyłej i pogorszyć jakość życia. Ważne jest, aby dbać o utrzymanie zdrowej masy ciała poprzez zrównoważoną dietę i regularną aktywność fizyczną.
Może Cię zainteresować: Jadłospis od dietetyka na 28 dni za darmo - dla każdego





































