Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Uroda i pielęgnacja > Wygładza zmarszczki na szyi jak botoks, a kosztuje grosze. Pożegnaj "indyczą szyję"
Adrianne  Mazurek
Adrianne Mazurek 18.06.2024 14:33

Wygładza zmarszczki na szyi jak botoks, a kosztuje grosze. Pożegnaj "indyczą szyję"

Krem na zmarszczki na szyi
Fot. Canva

Zmarszczki na szyi, rozciągnięta i pomarszczona skóra, to częsty problem natury estetycznej u kobiet. Co zrobić, żeby pozbyć się zmarszczek na szyi, które nazywane są “indyczą szyją”? Już nie musisz odkładać na botoks - wystarczy regularne stosowanie tej maści z witaminą A na zmarszczki.

Co na "indyczą szyję"?

Cena botoksu na zmarszczki na szyi zaczyna się od 800 zł. To dość sporo, zwłaszcza, że podobny efekt można uzyskać stosując maść z witaminą A, która świetnie nawilży i napnie skórę. Maść z witaminą A kosztuje około 5 zł i jest dostępna w każdej aptece. Maść witaminowa - bo taką ma nazwę handlową - w swoim składzie zawiera głównie witaminę A (palmitynian retinolu, pochodną witaminy A) oraz witaminę E i parafinę. Skład maści witaminowej widocznie poprawia kondycję skóry, chroni przed wysuszeniem i spłyca zmarszczki, także te na szyi.

Polecamy: Urodziłeś się po 1968 roku? ZUS ma dla Ciebie pilny komunikat

 

Zastosowanie maści witaminowej

W maści witaminowej znajduje się 800 j.m./g. palmitynianu retinolu, który ma udowodnione działanie - wygładza skórę,  
poprawia jej elastyczność, świetnie nawilża, a także redukuje zmarszczki i bruzdy oraz odżywia i chroni - zapobiega bowiem działaniu wolnych rodników. 

Na rynku dostępna jest również maść z 1500 j.m./g., która kosztuje około 15 zł. To dobra opcja dla osób, które mają mocno widoczne zmarszczki i potrzebują silniejszego preparatu. 

 

Maść tranowa na zmarszczki na szyi

Inną świetną maścią na zmarszczki w cenie do 10 zł jest maść tranowa. W jej składzie znajduje się olej ze świeżej wątroby dorsza lub innych ryb z rodziny dorszowatych, dzięki czemu jest bogata w nienasycone kwasy tłuszczowe (NNKT) oraz witaminy A i D3. Znajdziemy w niej także żelazo, jod, fosfor i siarkę oraz wazelinę i lanolinę jako substancje pomocnicze. Cena maści tranowej waha się, w zależności od apteki od 5 do 10 zł.

Dzięki bogactwu kwasów omega-3 maść tranowa świetnie nawilża skórę i pomaga w wygładzeniu zmarszczek, także tych na szyi. Ma jednak dość tłustą konsystencję, dlatego najlepiej stosować ją na noc. 

Zobacz też:

Jest decyzja Unii. Już wkrótce ze sklepów znikną popularne produkty

Wypłata 14. emerytury tuż-tuż. Ile dodatkowych pieniędzy wpłynie na na konto seniorów?

Zapobiegają miażdżycy i działają antynowotworowo. Dlaczego jeszcze warto jeść pomidory?