Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Choroby > Znany piłkarz miał zakrzepy krwi w mózgu. 28-latek był w śpiączce
Sylwia  Wamej
Sylwia Wamej 16.04.2024 13:17

Znany piłkarz miał zakrzepy krwi w mózgu. 28-latek był w śpiączce

Kristoffer Olsson, zakrzepy krwi w mózgu
Fot. East News/KIRILL KUDRYAVTSEV/AFP/East News/Andrzej Iwanczuk/ Reporter

Kristoffer Olsson to szwedzki piłkarz - były zawodnik Arsenalu Londyn, FK Krasnodar oraz RSC Anderlecht. W reprezentacji Szwecji rozegrał 47 meczów. Ostatni raz w listopadzie 2023 r. z Estonią.  

Obecnie Olsson dochodzi do zdrowia po tym, gdy zdiagnozowano u niego liczne zakrzepy krwi po obu stronach mózgu. Jak teraz się czuje 28-letni sportowiec?

Kristoffer Olsson miał zakrzepy krwi w mózgu. Długo przebywał w śpiączce

Kristoffer Olsson zawodnik Midtjylland w lutym tego roku stracił przytomność w swoim domu w Szwecji. 28-letni piłkarz miał kilka zakrzepów krwi w obu półkulach mózgu. Później doszło do bardzo rzadkiego stanu zapalnego naczyń krwionośnych mózgu. Szwedzki piłkarz długo przebywał w śpiączce.

Po odłączeniu od respiratora piłkarz został przetransportowany do ośrodka Neurocentre Hammel, specjalizującego się w zaawansowanej rehabilitacji zaburzeń neurologicznych. Według lekarzy, w przypadku sportowca, okres rekonwalescencji może być dość ciężki. Niedawno podkreślali też, że całkowite wyzdrowienie może nie być możliwe. 

Tak wygląda czerniak. Te zdjęcia powinien zobaczyć każdy Lekarz oferował darmowy botoks w zamian za seks. Teraz może stracić uprawnienia do wykonywania zawodu

Obecne informacje o stanie zdrowia sportowca są optymistyczne

Aktualne informacje odnośnie stanu zdrowia 28-letniego piłkarza na szczęście są optymistyczne. “Jego postępy fizyczne są znaczne, obecnie aktywnie trenuje funkcję chodzenia i potrafi samodzielnie jeść” - przekazał w oświadczeniu klub Midtjylland.

Przedstawiciele klubu dodali również, że choć rokowania dotyczące jego całkowitego wyzdrowienie są niepewne, specjaliści w ośrodku terapeutycznym, “podbudowani są pozytywnymi krokami podjętymi przez Olssona”.

Menadżer klubu Claus Steinlein nie ukrywa radości z robionych przez piłkarza postępów zdrowotnych.

“Zapiera dech w piersiach widok walki Kristoffera z chorobą. Jego pozytywne nastawienie, duch i niestrudzona wola zwycięstwa są inspiracją dla nas wszystkich” - powiedział menadżer.

Kim jest Kristoffer Olsson?

 Kristoffer Olsson jest byłym zawodnikiem m.in. Arsenalu Londyn, FK Krasondar oraz RSC Anderlecht. Rozegrał aż 47 meczów w reprezentacji Szwecji. 28-letni sportowiec od kilku lat był ważną postacią w drugiej linii ekipy “Trzech Koron”. Piłkarz grał m.in. przeciwko polskiej drużynie, w meczu fazy grupowej mistrzostw Europy 2021. Został wygrany przez Szwecję 3:2.

W najnowszym wpisie na portalu X/Twitter klub Midtjylland podziękował pracownikom ośrodka, w którym znajduje się sportowiec za niezwykle profesjonalną opiekę nad Kristofferem, wyrażając wdzięczność dla wszystkich, którzy z ogromnym szacunkiem informowali o stanie zdrowia piłkarza.

Źródło: /www.flashscore.pl// Twitter/ futbolnews.pl

Czytaj też:

Robert Karaś przyłapany na dopingu. Komentarz lekarza dla Pacjenci.pl

Tak powstrzymasz rozwój choroby zwyrodnieniowej stawów. Poznaj trzy złote zasady

Dwie czynności obniżają ryzyko raka nawet o 30 procent! Kluczowa jest liczba minut

 

Co piąty z nas zachoruje na raka. Naukowcy nie mają wątpliwości
Nowotwór, zdrowie, rak, badania
Najnowszy raport amerykańskiego stowarzyszenia American Cancer Society nie napawa optymizmem. Jak oszacowali lekarze, co piąta z żyjących obecnie osób zachoruje na nowotwór.Przewiduje się, że do 2050 r. liczba osób zmagających się z nowotworami na całym świecie może wzrosnąć nawet o 77 procent. Jak podkreślają osoby tworzące raport, do 2050 r. zdiagnozowanych zostanie aż 35 milionów nowych przypadków nowotworów. Jakie są czynniki wpływające na tak duży wzrost zachorowań?
Czytaj dalej
Tak wygląda czerniak. Te zdjęcia powinien zobaczyć każdy
Dermatolog badająca znamiona
Dermatoskopia - dermatolog bada znamiona
Większość ludzi boi się, że znamiona i pieprzyki mogą być czerniakiem. A to mit. - Czerniak zwykle nie powstaje ze znamienia, choć z pozoru wygląda jak znamię - mówi dr n. med. Maciej Kowalewski, chirurg.Może być brązowy, bezbarwny albo czarny. Pojawia się na plecach, pod paznokciami, na rękach, czy nogach. Często mylimy go z niegroźnym pieprzykiem. Jak rozpoznać czerniaka, który jest groźnym nowotworem skóry?Czerniak to rak skóry zaczynający się w komórkach zwanych melanocytami. Jest niebezpieczny ze względu na zdolność do szybkiego o rozprzestrzeniania się na inne narządy. Może przybierać różne postaci – od bezbarwnych guzków po ciemnoczarne plamy. Choć boimy się znamion, zwykle to nie z nich rozwija się rak. –  Zezłośliwienie znamienia jest rzadszą formą powstawania czerniaka, niż powstanie nowego – mówi Maciej Kowalewski z Centrum Medycznego SafiMed z Zabierzowa.  Jak rozpoznać czerniaka? Podpowiadamy.
Czytaj dalej
Polecane