Kobieta zemdlała na antenie, w trakcie wywiadu. Co się stało?

Była urzędniczka administracji Donalda Trumpa zemdlała podczas udzielania wywiadu w telewizji Fox News. Błyskawicznie udzielono jej pomocy, jednak widzowie przeżyli chwile grozy. Co spowodowało niespodziewane omdlenie?
Prawdopodobnie kobieta była przemęczona i odwodniona. Ostatnie wydarzenie jest dla niej nauką, że zdrowie powinno być ważniejsze, niż praca. Właściwie warto, by każdy człowiek wziął sobie to do serca.
Camryn Kinsey zemdlała na wizji
Kilka dni temu, 8 maja, podczas występu na żywo w programie „Fox News Night” (USA, telewizja Fox News) Camryn Kinsey, była urzędniczka administracji Donalda Trumpa, nagle straciła przytomność. W trakcie wypowiedzi zaczęła słabnąć, po czym osunęła się na ziemię.
Natychmiast podbiegli do niej członkowie ekipy telewizyjnej i ratownicy medyczni, czego akurat nie było już widać, ale kobiecie szybko została udzielona pomoc. Chwilę później odzyskała przytomność.
„Chcę podziękować niesamowitemu zespołowi Fox News i ratownikom, którzy zareagowali z taką szybkością i troską” – napisała na platformie X Camryn Kinsey.
Kinsey czuje się już lepiej i planuje wrócić do studia Fox News, by dokończyć rozmowę. Jednak trochę musi odpocząć. Po tym incydencie kobieta postanowiła nieco zwolnić tempo pracy, ponieważ przyczyną jej omdlenia, najprawdopodobniej, było przemęczenie oraz odwodnienie.
Przeczytaj też: Czego nie robić przy omdleniu? Anestezjolog wyjaśnia, jaki popełniamy błąd
Dodaj do mięsa i do fasoli. Ta przyprawa to największy wróg złego cholesterolu L4 na nowych zasadach! Nie będzie wynagrodzenia chorobowego?Czym jest omdlenie?
Omdlenie (inaczej utrata przytomności lub zasłabnięcie) to krótkotrwałe, nagłe przerwanie świadomości, spowodowane chwilowym niedotlenieniem mózgu. Trwa zwykle od kilku sekund do kilku minut i ustępuje samoistnie. W trakcie omdlenia dochodzi do spadku ciśnienia krwi i zmniejszenia przepływu krwi do mózgu. Objawy poprzedzające omdlenie to zazwyczaj:
- zawroty głowy,
- osłabienie,
- uczucie gorąca,
- zaburzenia widzenia (np. „mroczki przed oczami”),
- nudności,
- czasem dzwonienie w uszach.
Organizm może reagować w ten sposób na różne bodźce, próbując ochronić mózg przed dłuższym niedotlenieniem. Gdy osoba zemdleje i znajdzie się w pozycji leżącej, krew łatwiej dopływa do głowy, co zazwyczaj szybko przywraca przytomność. Choć pojedyncze omdlenie nie zawsze oznacza poważny problem zdrowotny, zawsze warto je skonsultować z lekarzem, zwłaszcza jeśli sytuacja się powtarza.
Przeczytaj: 6-latka zemdlała ze stresu w przedszkolu. Opiekunki nie wezwały karetki. “Masz wredny uśmiech”

Jakie są przyczyny omdleń?
Omdlenia mogą mieć wiele różnych przyczyn. Do najczęstszych należą:
- przemęczenie i odwodnienie – tak jak w przypadku Camryn Kinsey. Długotrwały stres, zbyt mała ilość snu i niedobór płynów mogą sprawić, że organizm przestaje funkcjonować prawidłowo,
- nagły spadek ciśnienia krwi (omdlenie ortostatyczne) – może się zdarzyć np. po gwałtownym wstaniu z łóżka lub długim staniu w jednej pozycji,
- reakcja na silny stres lub emocje (omdlenie wazowagalne) – to najbardziej klasyczny typ omdlenia. Często występuje u osób wrażliwych, np. w reakcji na widok krwi, ból czy silne emocje,
- zaburzenia rytmu serca – serce nie pompuje krwi w sposób prawidłowy, co skutkuje chwilowym niedotlenieniem mózgu,
- hipoglikemia – czyli nagły spadek poziomu cukru we krwi, np. przy pominięciu posiłku,
- ciąża, anemia, infekcje – inne stany obciążające organizm mogą również prowadzić do omdlenia.
Przeczytaj też: Masz zawroty głowy? Przyczyną może być nawet alergia

Co robić, gdy zbliża się omdlenie?
Jeśli czujesz, że zaraz możesz zemdleć – masz zawroty głowy, robi Ci się ciemno przed oczami, słabniesz – usiądź lub najlepiej połóż się z nogami uniesionymi do góry (np. oprzyj je o ścianę lub krzesło). To pomoże krwi szybciej dopłynąć do mózgu. Staraj się oddychać spokojnie i głęboko. Jeśli nie możesz się położyć – spróbuj napiąć mięśnie nóg i pośladków, co może pomóc utrzymać ciśnienie i zapobiec utracie przytomności.
A jeżeli ktoś w Twoim otoczeniu zemdleje, przede wszystkim, upewnij się, że osoba leży bezpiecznie – najlepiej na plecach – i unieś jej nogi do góry, a następnie:
- poluzuj ciasne ubranie – krawat, kołnierzyk,
- delikatnie potrząśnij osobą, sprawdź, czy odzyskuje przytomność,
- sprawdź oddech i puls – jeśli po około minucie osoba nie odzyskuje przytomności – dzwoń po pogotowie (112),
- gdy zacznie odzyskiwać świadomość, nie podnoś jej od razu – niech chwilę poleży, a następnie powoli usiądzie,
- nigdy nie podawaj jedzenia ani picia osobie nieprzytomnej;
Jeśli podejrzewasz, że omdlenie mogło mieć poważną przyczynę (np. problemy z sercem), konieczna jest konsultacja lekarska.
Źródła: gov.pl/web/psse-kamien-pomorski/pierwsza-pomoc-przedmedyczna-utrata-przytomnosci, healthline.com/health/how-to-prevent-fainting





































