Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Stres

Stres

stres

Stres i nerwy są bardzo szkodliwe
20.04.2024 18:03 Techniki radzenia sobie ze stresem. Jak opanować nerwy?

Jeszcze chwila i wybuchniesz? Masz wrażenie, że ciągle jesteś zdenerwowana, aż trzęsiesz się w środku? A może towarzyszy ci nieprzyjemne uczucie, że zaraz wydarzy się coś złego? Przed snem w twojej głowie kłębią się myśli i nie możesz zasnąć? Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedziałaś twierdząco, to znaczy, że żyjesz w stresie i musisz nauczyć się panować nad nim. Ćwiczenia oddechowe pomagają także w walce z bezsennością.

Zdrowie, Alzheimer, mózg
05.04.2024 16:38 Ten czynnik może sprzyjać chorobie Alzheimera. Szczególnie narażona jest ta grupa wiekowa

Jest niemal niezbędnym elementem codziennego życia i powszechną reakcją naszego organizmu na wiele sytuacji, jednak w nadmiarze bywa bardzo szkodliwy. Według naukowców jego doświadczanie w średnim wieku może wiązać się z wyższym ryzykiem wystąpienia choroby Alzheimera w późniejszym życiu. Nie bez znaczenia jest również płeć. Lekarze z Institute for Global Health w Barcelonie obserwowali zdrowie ponad 1,3 tys. osób, którzy początkowo byli wolni od Alzheimera, natomiast poszczególni członkowie ich rodzin chorowali. Lekarze chcieli sprawdzić, w jaki sposób doświadczany w ciągu życia stres, może wpływać na ryzyko zachorowania. Co wyszło z tych badań?

rumianek
27.10.2023 16:13 Rumianek - na jakie dolegliwości pomaga, a kiedy może zaszkodzić?

Rumianek to jedna z najpopularniejszych roślin zielarskich w naszym kraju. Kto z nas nie lubi herbatki z rumianku? Jest nie tylko smaczna, ale również bardzo zdrowa, jednak pewne grupy osób powinny jej unikać. Rumianek może wchodzić w interakcje z niektórymi lekami, potęgując ich działanie niepożądane.