Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Polskie Szpitale

Polskie Szpitale

polskie szpitale

Rzeszowski Szpital Uniwersytecki
14.06.2024 09:46 Lekarz opublikował zdjęcie nagiej pacjentki. Według szpitala to "niefortunne zdarzenie"

Do szokującego zdarzenia doszło w Rzeszowie. Jeden z tamtejszych chirurgów opublikował w sieci zdjęcie nagiej pacjentki. Szpital wyjaśnia, że publikacja nie była celowa i "pouczył lekarza". Poszkodowana pacjentka o niczym nie wie.Informację o zdarzeniu podał TVN24, z którym skontaktował się jeden z obserwatorów lekarza. Anonimowy informator wysłał redakcji screen, na którym widać rozebraną, przygotowaną do operacji pacjentkę, a przed nią stojących chirurgów. 

Matka z dzieckiem na rękach na SOR, idą tyłem
10.06.2024 10:11 Pijana matka przywiozła córkę na SOR. Lekarze wezwali policję

41-letnia mieszkanka gminy Annopol przywiozła do szpitala swoją 12-letnią córkę. Lekarz dyżurny zwrócił uwagę na stan matki dziecka i wezwał policję. Jak się później okazało, kobieta miała we krwi kilka promili alkoholu.Do zdarzenia doszło w czwartek 6 czerwca na terenie Szpitalnego oddziału Ratunkowego w Sandomierzu.  To tam nietrzeźwa kobieta przywiozła 12-latkę, ponieważ dziecko potrzebowało pomocy medycznej z powodu urazu.

Jarosław Kaczyński, w tle szpital w Otwocku
28.05.2024 11:51 Szpital dostał 18,5 mln dotacji. Kaczyński miał w nim operowaną nogę

Szpital im. prof. Adama Grucy w Otwocku, w którym Jarosław Kaczyński (prezes partii politycznej Prawo i Sprawiedliwość) miał operowane kolano, dostał w ciągu pięciu lat 18,5 mln złotych dotacji z Funduszu Sprawiedliwości – instrumentu finansowego, który miał wspierać ofiary przestępstw."Fundusz Sprawiedliwości to były wielkie pieniądze mające pomóc tym, których spotkała krzywda. Miały czynić dobro, a stworzyły ziobrowy fundusz wyborczy Suwerennej Polski. Zawłaszczyli je sobie politycy. Ten prywatny, złodziejski folwark rozrastał się pod okiem Jarosława Kaczyńskiego. Wszyscy ci, którzy uczestniczyli w tym procederze, powinni na zawsze zniknąć z życia publicznego. Natychmiast" — napisała na X wicemarszałek Sejmu Monika Wielichowska z Koalicji Obywatelskiej.Afera związana z możliwymi nieprawidłowościami w związku z wykorzystywaniem pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości wybuchła po posiedzeniu parlamentarnego zespołu ds. rozliczeń PiS. Tomasz Mraz, były dyrektor Departamentu Funduszu Sprawiedliwości przez dwa lata nagrywał polityków Ministerstwa Sprawiedliwości, przekazując śledczym ok. 50 godzin nagrań.

Mama z noworodkiem na porodówce
24.05.2024 08:00 "Poród w Polsce to trauma. Nie chcę mieć przez to więcej dzieci" [LIST]

Do redakcji Pacjentów napisała czytelniczka Paulina, która rodziła w jednym z wielkopolskich szpitali. Swoje doświadczenia opisała w poruszającym liście. Przeczytajcie i dajcie znać, jak przebiegł Wasz poród. Nasz adres: [email protected].

Szpitalne łóżko
21.05.2024 13:42 Zmarła na korytarzu SOR, jej śmierć "przeoczono"?

Pani Jadwiga została przywieziona na SOR w Wałbrzychu, z powodu niewydolności krążeniowej i chorych nerek. Rodzina ocenia, że jej stan był “kontaktowy”. Jednak pozostawiona sama sobie kobieta zmarła na szpitalnym korytarzu. Sprawą zajmuje się prokuratura. 

Kolejka w rejestracji do szpitala
19.05.2024 14:32 Komu przysługuje czerwony kolor na SOR? Te osoby otrzymają pomoc natychmiast

Na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym nie obowiązuje zasada "kto pierwszy, ten lepszy". Tam o czasie przyjęcia decyduje nie godzina przybycia, a stan chorego. Kto powinien otrzymać pomoc natychmiast? Przed przyjęciem na SOR pielęgniarka, ratownik medyczny lub lekarz przeprowadza wywiad z pacjentem (tzw. triaż) na podstawie którego określa jego stan i przypisuje do jednej z pięciu kategorii zgodnie z tym, jak pilna jest pomoc. W pierwszej kolejności obsługiwani są pacjenci “czerwoni” – kto się do nich zalicza?

Aresztowanie pacjenta (zdjęcie ilustracyjne)
19.05.2024 13:13 Szpital pozywa niezadowolonego pacjenta. Chodzi o jego wpisy w social mediach

Ile razy poskarżyłeś się komuś na jakość publicznej służby zdrowia? Ile razy nazwałeś szpital "mordownią" lub napisałeś, że odmówiono Ci pomocy? Czy wiedziałeś, że za takie słowa możesz stanąć przed sądem?  Tak właśnie stało się z jednym z niezadowolonych pacjentów z Oświęcimia.

Miastenia, wolontariuszka, Szlachetna Paczka
17.05.2024 14:46 Wolontariuszka Szlachetnej Paczki zmarła na miastenię. Co to za choroba?

Nie żyje wolontariuszka Szlachetnej Paczki, 31-letnia Ewelina Garczewska. Rodzina kobiety oskarżyła dwa szpitalne: w Bydgoszczy oraz Koninie o zaniedbania, które przyczyniły się do jej śmierci. Za pierwszym razem stwierdzono rzekomo, że czuje się dobrze, za drugim razem, że symuluje objawy. Prokuratura już podjęła działania w tej sprawie. 31-latka zmagała się z miastenią. Co to za choroba?

SOR
08.05.2024 09:53 Przyszedł na SOR z nożem. "Chciał zemścić się za złą opiekę"

Pacjenci zazwyczaj przychodzą na SOR, by znaleźć pomoc. Tak jednak nie było w przypadku 61-latka z Poznania, który przyszedł tam z nożem, by nastraszyć – jego zdaniem – niemiłych lekarzy.Coraz częściej docierają do nas informacje o szokującym zachowaniu lekarzy na polskich SOR-ach. Mają odsyłać do domów pacjentów z udarem, przeklinać, odmawiać wykonania badań. Być może z takim zachowaniem spotkał się agresywny pacjent, który zdecydował się sięgnąć po nóż. Pamiętajmy jednak, że nie ma usprawiedliwienia dla takiego zachowania – ten mężczyzna mógł kogoś skrzywdzić.

Kobieta wychodzi z SOR
02.05.2024 11:57 Rejestratorka zwolniona z SOR. To niewiarygodne, jak obraziła pacjentów

Słuchacze Radia Elka byli świadkami niezwykłej kłótni. Wszystko przez pacjentkę, która na antenie poskarżyła się na rejestratorkę jednego z SOR-ów. Ku zdumieniu słuchaczy, kobieta odpowiedziała. Jak poinformowała, straciła pracę, choć jest niewinna. Do sprawy odniósł się także lokalny SOR.

Sandra Kubicka, w tle szpitalne łóżko
29.04.2024 10:34 Sandra Kubicka w ostrych słowach o wizycie na SOR. "Moją mamę potraktowano jak zwierzę"

Sandra Kubicka opublikowała na swoim Instagramie nagranie, w którym opowiedziała o wizycie z chorą mamą na jednym z łódzkich SOR-ów. Modelka nie szczędziła gorzkich słów. Teraz szpital próbuje się bronić. Sandra Kubicka to polska modelka i gwiazda social mediów. Prywatnie związana z muzykiem  Aleksandrem Milwiw-Baronem, gitarzystą grupy Afromental i jurorem programu rozrywkowego The Voice Of Poland. Para pobrała się w kwietniu 2024 roku. Modelka ma 29 lat, obecnie jest w ciąży i nie może się denerwować. Niestety w Polsce niekiedy trudno zachować spokój.

Makowiec z mięsem – jedzenie w polskim szpitalu
26.04.2024 12:57 Tak wygląda jedzenie w polskich szpitalach. Makowiec z mięsem to hit

Ogórki z miodem, chleb w mleku, jajko z keczupem – nie bez powodu jedzenie w polskich szpitalach jest owiane legendą. “Uzdrowić” je miał rządowy program “Dobry posiłek w szpitalu”. Sprawdzamy, czy działa.Ministerstwo Zdrowia realizuje pilotażowy program "Dobry posiłek w szpitalu". Jego celem jest edukacja żywieniowa oraz poprawa jakości żywienia w szpitalach. Zgodnie z wytycznymi programu szpitale muszą publikować w sieci jadłospisy oraz zdjęcia posiłków. Pilotaż ma zakończyć się 30 czerwca, ale jak informuje resort zdrowia, trwają prace nad przedłużeniem programu. Oto jego efekty.

Lekarz
22.04.2024 16:28 Co w szpitalu jest za darmo, a za co trzeba zapłacić? Nie daj się naciągnąć

Leczenie w ramach Narodowego Funduszu Zdrowia dla osób ubezpieczonych jest bezpłatne. Odpłatne mogą być jednak niektóre usługi świadczone przez szpital. Za co i kiedy trzeba zapłacić?Pobyt w szpitalu nie jest niczym przyjemnym, ale czasami bywa niezbędny, aby wyzdrowieć. Niestety, chociaż leczenie jest bezpłatne, może wiązać się z dodatkowymi kosztami, np. opłatą za parking. Zdarza się też, że szpitale próbują naciągać pacjentów na wysokie opłaty za nocowanie bliskich, leki i prąd. Jak nie dać się oszukać i zadbać o swój interes? Zostańcie z nami.

Puste łóżko w szpitalu
11.04.2024 10:17 Nie żyje pacjentka, która dzwoniła ze szpitala na 112. "To sytuacja niedopuszczalna"

Pacjentka Uniwersyteckiego Centrum Klinicznego w Warszawie przebywała na oddziale na intensywnej terapii po operacji kardiologicznej. W nocy źle się poczuła i zaczęła wzywać pomoc. Nie otrzymała jej, więc zadzwoniła na 112. Kobieta zmarła.Pacjentka UCK WUM przy ul. Lindleya w Warszawie leżała na oddziale intensywnej opieki kardiologicznej przeznaczonej dla chorych po operacji serca. O jej historii "Gazetę Wyborczą" powiadomił jeden z pracowników szpitala. Był wstrząśnięty.

Kolejka do przychodni
04.03.2024 17:02 Te osoby wejdą do lekarza bez kolejki. Sprawdź, czy się załapiesz

Są w Polsce osoby, które mogą iść do lekarza bez kolejki. Od 1 marca 2024 roku ich grono zostało poszerzone. Obecnie są to nie tylko kobiety w ciąży, inwalidzi wojenni czy wojskowi, ale również osoby ze świadczeniem kompensacyjnym za szkody medyczne – mówiąc wprost: ofiary lekarskich błędów.Pacjenci znajdujący się na tej liście mogą korzystać ze świadczeń opieki medycznej w szpitalach i przychodniach poza kolejnością. Oznacza to, że świadczenia powinny być udzielane w dniu zgłoszenia, a w przypadku opieki ambulatoryjnej w ciągu 7 dni roboczych. Sprawdźmy, komu przysługuje ten przywilej.

Załamana lekarka siedząca pod ścianą
04.03.2024 15:24 Ile zarabiają lekarze? Ten raport obnaża brutalną prawdę

Platforma "Lekarze – oferty pracy" opublikowała raport ukazujący, na jakie zarobki w ubiegłym roku mogli liczyć lekarze. W tym celu porównano stawki godzinowe proponowane lekarzom. Łącznie pod uwagę wzięto prawie 5 tys. ogłoszeń. Jakie są wyniki raportu i ile zarabiają polscy lekarze?"Lekarze – oferty pracy" to istniejący od 2016 roku serwis internetowy z ogłoszeniami pracy dla lekarzy. Strona powstała po protestach rezydentów domagających się zwiększenia jakości polskiej służby zdrowia i wzrostu płac. Społeczność LOP liczy obecnie ponad 34. tys. osób – są to zarówno ogłoszeniodawcy, jak i lekarze.

szpital
27.10.2023 18:33 Jak Polacy oceniają szpital, gdy już z niego wyjdą? Zaskakujące wyniki sondażu

Kilka dni temu na fanpage Pacjentów zapytaliśmy o Wasze nieprzyjemne wspomnienia za szpitali. Dziękujemy za wszystkie komentarze, kilka publikujemy poniżej. Wiele bardzo poruszyło całą naszą redakcję. Tymczasem mamy wyniki ogólnopolskiego sondażu, z którego wynika, że tylko 25 proc. Polaków była przygnębiona pobytem w szpitalu. Czy rzeczywiście jest tak dobrze, a negatywne opinie to Wasze wspomnienia sprzed lat? Piszcie do nas!Ponad 90 tys. pacjentów w ponad 170 szpitalach wypełniło ankiety dotyczące tego, czy są zadowoleni ze szpitalnej opieki. Najbardziej chwalili sobie pobyt w szpitalu pacjenci szpitali województwa mazowieckiego, małopolskiego, lubelskiego, śląskiego i pomorskiego. Najgorzej o szpitalach wypowiadali się ci, którzy “leżeli” w Lubuskim i Świętokrzyskim. Celem badania jest możliwość doskonalenia opieki szpitalnej w Polsce. Aż 84 proc. pacjentów mówiło, że poleciłoby szpital, w którym leżeli innym pacjentów. Sondaż przeprowadziło Centrum Monitorowanie Jakości w Ochronie Zdrowia w ramach projektu Pasat Open. A poniżej publikujemy kilka Waszych wspomnień z pobytu w szpitalach, którymi dzieliliście się na fejsbukowym forum Pacjenci.pl