21 i 22 stycznia wielu z nas świętować będzie Dzień Babci i Dziadka. Z wiadomych względów jednymi z częściej dawanych podarunków są suplementy diety. Trzeba jednak zachować ostrożność – GIS ostrzega przed prezentami tego typu, wskazując, że produkty te nie mają właściwości leczniczych. Co więcej, stosowanie ich bez konsultacji z lekarzem może przynieść skutek zupełnie inny niż oczekiwano. O opinię na temat stosowania suplementów poprosiliśmy psychodietetyczkę.
Jest źródłem ponad 200 substancji i zawiera więcej białka niż mięso. Uważa się go za najbardziej wartościowy suplement, a do tego jest w 100% naturalny. Jakie właściwości ma pyłek pszczeli?
Polacy zażywają coraz więcej suplementów diety. Zatrważający jest jednak fakt, że wielu z nas stosuje je na własną rękę. Konsekwencje tego bywają tragiczne. Zażywanie suplementów diety, bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem lub z dietetykiem, może zrujnować wątrobę. Które suplementy w szczególności stanowią zagrożenie dla wątroby? Jak rozpoznać, że przedawkowaliśmy dany preparat? Wyjaśniamy.
Pełni wiele ważnych funkcji w naszym organizmie. Obok witaminy D3 ma kluczową rolę w budowaniu odporności. Wymiata wolne rodniki i chroni komórki przed starzeniem, bierze udział w syntezie kolagenu, ma więc wpływ na jędrność skóry. Zwłaszcza teraz, w sezonie jesiennych infekcji wzbogać dietę w produkty, które zawierają duże ilości tej witaminy! Wiesz, o jaką chodzi?
Popijanie leków nieodpowiednimi płynami zwiększa ryzyko działań niepożądanych. Niestety, wiele osób przyjmujących różne preparaty, doraźnie lub przewlekle, często nie czyta informacji dołączonych na ulotce i odruchowo sięga po płyny znajdujące pod ręką. To poważny błąd. Które napoje nie nadają się, by popijać nimi leki?