W zaledwie siedem dni wypędzi pasożyty z twoich jelit. Składniki na ten napój masz w kuchni
Pasożyty jelitowe to bardzo poważna sprawa, której nie należy bagatelizować. W końcu kto z nas nie chce mieć pewności, że jego organizm jest wolny od osobników, które potrafią zrujnować zdrowie? Warto więc każdego dnia pić ten napój, który można w łatwy sposób samodzielnie przygotować. Zapewni zdrowe jelita wolne od pasożytów.
Niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, że w ludzkim organizmie może żyć nawet 300 różnych pasożytów. Znajdują się na skórze, we włosach, mięśniach, stawach, oczach, a nawet krwi, mózgu oraz w jelitach. Po czym poznać, że ma się pasożyty? Podpowiadamy.
Jakie są objawy pasożytów jelitowych?
Wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że ma pasożyty jelitowe. Objawami, które powinny nas zaniepokoić, są ból brzucha, problemy z wypróżnianiem się, nudności, a także utrata apetytu, niezamierzony spadek masy ciała, bladość skóry oraz ogólne osłabienie. U niektórych pacjentów pojawia się też wysypka na pośladkach i uporczywy świąd. Inni zaś skarżą się na problemy ze snem oraz zgrzytanie zębami.
Jak poradzić sobie ze wzdęciami, gazami i zaparciami w podróży? Lekarz wyjaśnia Były selekcjoner Franciszek Smuda trafił do szpitala. Jego poważnym przeciwnikiem jest rak krwiJak pozbyć się pasożytów jelitowych?
Rodzaj leczenia farmakologicznego jest zależny od wykrytych u pacjenta pasożytów. Leki takie jak albendazol, mebendazol czy pirantel są na przykład stosowane do leczenia najpopularniejszych pasożytów - owsików glist czy tasiemców.
Leczenie warto wspomóc przygotowanym samodzielnie napojem, który potrafi zdziałać cuda. Ta naturalna kuracja opiera się na użyciu czterech głównych składników - miodu, cynamonu, imbiru i kurkumy. Wystarczy wymieszać pół łyżeczki kurkumy, pół łyżeczki imbiru i pół łyżeczki cynamonu cejlońskiego z łyżeczką miodu i dokładnie wymieszać. Następny krok to zalanie pasty ciepłą, ale nie wrzącą wodą.
Ale dlaczego akurat te składniki? Kurkuma i imbir mają silne właściwości przeciwzapalne, cynamon reguluje poziom cukru we krwi, a miód dostarcza cennych enzymów i działa antybakteryjnie. Nasz organizm, nawet jeśli nie ma pasożytów jelitowych, na pewno podziękuje nam za taką kurację oczyszczającą. Należy pić go raz lub dwa razy dziennie, by zauważyć różnicę. Poprawi się nasze trawienie, a ponadto pozbędziemy się wzdęć i uczucia ciężkości. Będziemy też mieć więcej energii.
Czego nie lubią robaki w organizmie?
Oprócz powyższych składników, robaki nie lubią też czosnku, cebuli, nasion dyni i oregano. Produkty te zawierają związki siarki, olejki eteryczne i inne składniki, które mogą zakłócać metabolizm robaków i hamować ich rozwój.
Warto też dbać o higienę, co może pozwolić nam uniknąć zakażenia. Regularne mycie rąk, szczególnie po kontakcie z ziemią i zwierzętami jest niezwykle ważne. Należy też pamiętać o umyciu rąk przed jedzeniem, a także owoców i warzyw, które zamierzamy zjeść. Unikanie surowego mięsa i ryb również zmniejszy ryzyko pojawienia się w naszym organizmie robaków.
Zobacz też:
Nie nadaje się na patelnię, a smażymy na nim kotlety. Ten olej po rozgrzaniu jest jak trutka
WHO ostrzega: Nowy typ łatwiej się rozprzestrzenia. Małpia ospa w Europie
Ten napój jest zakazany przy przeziębieniu. Gdy chorujemy, pijemy go na potęgę