W skali roku można uzyskać 35 dni wolnego i nie trzeba tego nawet specjalnie uzasadniać. To efekt zmian, jakie nastąpiły w Kodeksie pracy po nowelizacji wdrażającej do polskiego prawa unijnej dyrektywy work-life-balance.A ile dni Tobie przysługuje? To zależy, m.in., od tego, jaki jest Twój staż pracy i jak liczną masz rodzinę. Warto znać przysługujące nam prawa.
Dziś, czyli 31 marca, wygasają orzeczenia o niepełnosprawności oraz karty parkingowe, które zostały przedłużone na czas pandemii COVID-19. Co to oznacza? Aż 400 tysięcy Polaków może stracić dostęp do różnego rodzaju świadczeń, ulg i przywilejów. By do tego nie doprowadzić, trzeba jak najszybciej złożyć odpowiedni wniosek. Dowiedz się, jak to zrobić i jakie warunki trzeba spełnić.
Śmierć członka rodziny to zawsze bardzo trudne doświadczenie – bez względu na to, czy odszedł nagle, czy w wyniku długotrwałej choroby. Po ostatnim pożegnaniu i często jeszcze zanim rodzina zdąży się otrząsnąć z żałoby, trzeba się zająć sprawami spadkowymi.
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej na poważnie zajęło się kwestią skróconego tygodnia pracy. Ministra Agnieszka Dziemianowicz-Bąk zwraca uwagę na fakt, że ośmiogodzinny dzień pracy został wprowadzony ponad 100 lat temu, w zupełnie innej rzeczywistości społeczno-gospodarczej.
Przepisy dotyczące zwolnień lekarskich są tematem nad którym pracuje właśnie Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Z nowych regulacji wynika, że pracownik będzie mógł pracować i pobierać zasiłek chorobowy. Musi jednak spełnić pewne istotne warunki. A o tym ma zadecydować lekarz prowadzący.
Trwa 10. Kongres Wyzwań Zdrowotnych, jedno z najważniejszych wydarzeń poświęconych ochronie zdrowia w Polsce. Do Katowic przybyli eksperci z różnych dziedzin, aby dyskutować o najważniejszych wyzwaniach stojących przed systemem opieki zdrowotnej i najbardziej palących kwestiach dla pacjentów.Mieliśmy okazję porozmawiać z Barbarą Misiewicz-Jagielak, dyrektorką ds. relacji zewnętrznych w Zakładach Farmaceutycznych Polpharma.
Trwa 10. Kongres Wyzwań Zdrowotnych. Do Katowic zjechali się specjaliści z różnych dziedzin skupiających się wokół szeroko rozumianego zdrowia. Rozmawiają na najbardziej aktualne tematy, którymi żyje polski system ochrony zdrowia i które są kluczowe dla pacjentów.O temacie dotyczącym otyłości wypowiedziała się m.in. ekspertka chorób wewnętrznych i dietetyk kliniczny, a także prezes Polskiego Towarzystwa Leczenia Otyłości, prof. Lucyna Ostrowską.
Zaczyna się 10. Kongres Wyzwań Zdrowotnych, którego partnerem są Pacjenci.pl. Jak co roku do współpracy przy tym wydarzeniu zaproszono wybitne postaci związane z ochroną zdrowia. Szeroka reprezentacja specjalistów z różnych dziedzin ochrony zdrowia jest gwarantem, że żaden istotny temat z punktu widzenia pacjentów i systemu nie umknie naszej uwadze.A o czym będziemy rozmawiać? O tym, co najważniejsze, a więc o perspektywach i wyzwaniach, o zmieniającym się otoczeniu rynkowym, a także o przyszłości, jaka czeka system ochrony zdrowia w Polsce.
W miastach jest coraz więcej ścieżek rowerowych i to właśnie po nich powinni poruszać się rowerzyści. A co z innymi miejscami? Ten problem budzi wiele emocji, bo rowerzyści na drogach są utrapieniem dla kierowców oraz odwrotnie – kierowcy dla rowerzystów.Piesi również często nie mogą czuć spokoju na chodnikach, bo i tamtędy jeżdżą rowery. Bywa, że rodzic jedzie na jednym rowerze, a jego dziecko na drugim i to chodnikiem, podczas gdy obok biegnie ścieżka rowerowa. Co na to prawo?
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej planuje rewolucyjne zmiany odnośnie zwolnień lekarskich. Najważniejsza zakłada, że pracownik przebywający na L4, który jest zatrudniony u więcej niż jednego pracodawcy, u któregoś z nich w dalszym ciągu będzie mógł pracować. Będzie mógł także pracować „incydentalnie”, czyli od czasu do czasu wykonać pewne obowiązki, które są kluczowe z punktu widzenia pracodawcy. Kiedy zmiany zaczną obowiązywać?