Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka choroby cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Zdrowie Psychiczne

Zdrowie Psychiczne

zdrowie psychiczne

facebook/Rodzinny Dom Opieki Zielony Dworek
19.12.2023 19:10 Te rady seniorów podbijają internet! Polacy się nimi zachwycają

W mediach społecznościowych pojawił się wpis, którego współautorami są podopieczni Rodzinnego Domu Opieki Zielony Dworek. Seniorzy podzielili się swoją życiową mądrością. Post cieszy się ogromną popularnością – i zupełnie się temu nie dziwimy. Rady seniorów są w punkt, a zbliżające się święta Bożego Narodzenia są idealnym momentem, by zwolnić i przemyśleć każdą z nich.

żałoba
01.11.2023 14:48 Żałoba czy już depresja? Czym jest zespół przewlekłej żałoby?

Żałoba to czas, w którym przeżywamy żal, ból i tęsknotę za bliską osobą oraz uczymy się żyć na nowo i radzić sobie ze swoim smutkiem. To sposób na pogodzenie się ze stratą i zaakceptowanie nowej rzeczywistości, w której nie ma już ukochanej osoby. Żałoba to proces, który nie ma określonego czasu trwania. Kiedy jednak powinna nas zaniepokoić? 

Helping Hand
20.10.2023 19:32 Depresja i wypalenie zawodowe chorobami naszych czasów. Jak sobie z nimi radzić? Rozmowa z ekspertem

Kondycja psychiczna ma ogromne znaczenie dla naszego samopoczucia i jakości życia. Zdrowie psychiczne jest także ważnym czynnikiem wpływającym na efektywność pracownika. Pracownicy cierpiący na zaburzenia psychiczne, takie jak depresja czy na wypalenie zawodowe, mogą mieć trudności z koncentracją, produktywnością i współpracą z innymi. O depresji i wypaleniu zawodowym rozmawiamy z Aleksandrą Tokarewicz - ekspertką ds. rozwiązań wsparcia psychologicznego, członkinią zarządu Helping Hand.

Iga Świątek
12.10.2023 14:33 Ważny apel Igi Świątek dotyczący problemów zdrowotnych!

"To ludzkie i normalne, że zmagamy się z problemami, to normalne korzystać ze wsparcia, chodzić na terapię, gdy tego potrzebujemy. To normalne prosić o pomoc" – mówi Iga Świątek w mediach społecznościowych. Wesprze finansowo jedną z organizacji, które pomagają osobom w depresji. Depresja to jeden z największych problemów dzisiejszych czasów. Co roku, z jej powodu setki tysięcy osób popełnia samobójstwo. 

ból karku
21.09.2023 15:02 Nie lekceważ napięcia karku. To może być kluczowy objaw poważnego zaburzenia

Napięcie karku i towarzyszące mu inne dolegliwości mogą świadczyć o tym, że cierpisz na stany lękowe, które są związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem układu nerwowego. Jak rozpoznać zaburzenia lękowe? Zapytaliśmy psychologa i psychoterapeutę mgr Weronikę Janeczko. 

depresja u nastolatka
15.09.2023 18:08 Odkryto nową przyczynę depresji wśród nastolatków. Nie jest widoczna na pierwszy rzut oka

Depresja to najczęściej spotykane schorzenie psychiczne na świecie. Niepokojące jest to, że zmaga się z nią coraz więcej młodych ludzi. Skąd się bierze depresja? Ostatnio naukowcy z King's College w Londynie odkryli jej nową, zaskakującą przyczynę.  

depresja
10.09.2023 14:39 10 września obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. W Polsce każdego dnia 15 osób odbiera sobie życie

10 września obchodzimy Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom, który został zainicjowany w 2003 roku przez Międzynarodowe Towarzystwo Zapobiegania Samobójstwom (IASP) we współpracy ze Światową Organizacją Zdrowia (WHO) i Światową Federacją Zdrowia Psychicznego (WFMH). W Polsce Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom organizuje od 2018 roku Polskie Towarzystwo Suicydologiczne w ramach kampanii społecznej „Życie warte jest rozmowy”. Celem tego dnia jest zwiększenie świadomości społecznej na temat problemu samobójstw i pomoc psychologiczna dla osób, które mają myśli samobójcze.