Wyszukaj w serwisie
choroby profilaktyka problemy cywilizacyjne zdrowie psychiczne żywienie zdaniem lekarza uroda i pielęgnacja
Pacjenci.pl > Ból Brzucha

Ból Brzucha

Ból brzucha po czereśniach
08.06.2024 12:08 Dlaczego po czereśniach boli brzuch? Z tym nigdy nie łącz czereśni

Czereśnie królują na polskich stołach wczesnym latem. Nic dziwnego - sezon na owoce w pełni, a i ceny czereśni nie są horrendalnie wysokie (można je kupić za 15 zł za kilogram). Jednak wiele osób boli brzuch właśnie po czereśniach. Dlaczego? Prawdopodobnie wynika to nie tyle z faktu jedzenia samych czereśni, co łączenia ich z innymi pokarmami lub napojami. Panuje także popularny pogląd, że czereśni nie można jeść na pusty żołądek, bo można dostać… skrętu kiszek. 

Kobietę boli brzuch, trzyma się za nadbrzusze
14.05.2024 12:18 Tak boli chora dwunastnica. Po tym poznasz, że narząd błaga o pomoc

Dwunastnica to narząd, który umożliwia trawienie i wchłanianie witamin. Kiedy coś jest z nim nie tak, pojawia się charakterystyczny ból brzucha. Jak i gdzie boli dwunastnica? Jakie są najczęstsze jej choroby?

Infekcje wirusowe, jelita
08.05.2024 10:25 Gwałtowny wzrost wirusowych zakażeń jelitowych. Jak zmniejszyć ich ryzyko?

Wzrosła liczba infekcji wirusowych, które dotykają głównie przewodu pokarmowego. Dane Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru Narodowego Instytutu Zdrowia nie wyglądają optymistycznie. Objawy infekcji wirusowych rozwijają się w krótkim czasie, atakując szczególnie jeden organ.Zakład Epidemiologii Chorób Zakaźnych i Nadzoru Narodowego Instytutu Zdrowia odnotował wzrost wirusowych zakażeń jelitowych. W okresie między 1 stycznia a 30 kwietnia 2024 roku zgłoszono 13 523 przypadki zachorowań.

muchomor
13.04.2024 15:46 Grzyb, którym najczęściej zatruwają się Polacy. Zna go niemal każdy z nas

Moda na muchomora trwa. Od pewnego czasu można zaobserwować wzmożone zainteresowanie muchomorem czerwonym, którego spożywanie w ubiegłym sezonie zostało „wypromowane” przez pewną influencerkę. Co więcej, jak wynika ze świeżo opublikowanego raportu Głównego Inspektoratu Sanitarnego, Polacy w 2022 r. najczęściej zatruwali się właśnie muchomorem.  

Zatrucie w szkole w Przasnyszu
12.04.2024 14:37 Zatrucie w szkole w Przasnyszu. Uczniowie tracili przytomność

Strażacy ewakuowali 340 uczniów uczniów ze szkoły w Przasnyszu. Sześcioro dzieci zabrała karetka i trafiły do szpitala. Uczniowie tracili przytomność po tym, jak ktoś rozpylił w budynku nieznaną substancję.Pierwsze objawy, które pojawiły się u uczniów Zespołu Szkół Powiatowych przy ul. Sadowej w Przasnyszu w województwie mazowieckiem, to ból brzucha i podkrążone oczy.

fot. Canva / Sisoje
29.03.2024 13:24 Tak przechowuj żywność, by uniknąć zatrucia. Sanepid ostrzega

Święta to czas, gdy nasze stoły nierzadko uginają się od jedzenia. Jednak gdy potrawy leżą tam zbyt długo, mogą się zepsuć. A spożycie zepsutego jedzenia to prosta droga m.in. do dolegliwości żołądkowych. Można tego uniknąć. Sanepid przypomina o zasadach przechowywania żywności. Polecamy się z nimi zapoznać. 

kobieta w kuchni
17.03.2024 20:51 Masz bolesne miesiączki? Tego nie jedz w trakcie okresu

Ból menstruacyjny występuje u większości u kobiet. U 15 proc. z nich jest on tak silny, że zakłóca normalne funkcjonowanie przynajmniej przez jeden dzień w miesiącu. U niektórych ustępuje po porodzie, z innymi zostaje aż do menopauzy, powodując cierpienie. Jakie są jego przyczyny i jak go pokonać?Okazuje się, że niektórym kobietom pomaga dieta bogata w żywność zwalczającą stany zapalne, a więc niektóre warzywa i zboża. Co jeść w trakcie okresu, a czego absolutnie unikać? 

badanie laboratoryjne
16.01.2024 11:37 GIS bije na alarm. Znów wykryto niebezpieczną bakterię w popularnych słodyczach

Dwie partie popularnych słodyczy zostały wycofane. Znów wykryto w nich groźną bakterię. Sytuacja robi się coraz bardziej niepokojąca. Tę samą bakterię wykryto w tym samym słodyczu 5 stycznia br.

biegunka
07.12.2023 18:07 Biegunka z domieszką krwi to ostrzeżenie od organizmu. Gastroenterolog tłumaczy, co może oznaczać

Biegunka jest objawem występującym często i trwającym krótko. Jednak gdy jest przewlekła, może już wskazywać na stan chorobowy. Gdy w stolcu znajduje się krew, a biegunka ma charakter przewlekły, to jest to ewidentny sygnał ostrzegawczy i znak, by udać się do lekarza. O czym świadczy ten rodzaj biegunki? Artykuł powstał na podstawie rozmowy z gastroenterologiem lek. med. Jackiem Kowerzanow. 

None
09.11.2023 19:17 W popularnych przyprawach wykryto salmonellę! GIS alarmuje Polaków

Główny Inspektorat Sanitarny ogłosił, że w przyprawach wykryta została salmonella. Spożycie ich może spowodować zatrucie. Co to za przyprawy? Sprawdź, czy ich nie masz.  

wrzody
17.10.2023 15:07 Bóle brzucha na czczo? To częsty objaw wrzodów!

Cierpisz na poranne bóle brzucha? A może dopadają Cię w ciągu dnia, kiedy jesteś na czczo? To tak zwany „ból głodowy”, który może być spowodowany chorobą wrzodową dwunastnicy. Jakie objawy powinny wzbudzić Twoją czujność?  

None
15.10.2023 14:34 Ten rodzaj bólu brzucha po jedzeniu to ostrzeżenie! Onkolog wskazał możliwą przyczynę

Odczuwanie bólu brzuchu po spożyciu jest stosunkowo często występującą dolegliwością. Przyczyn może być wiele, a jedną z nich są wrzody żołądka i dwunastnicy, określane jako choroba wrzodowa. To jedna z najczęstszych chorób układu pokarmowego. Co ją powoduje? Jak rozpoznać, że ból brzucha jest symptomem wrzodów? Symptomem których jeszcze chorób może być ból brzucha? O opinię poprosiliśmy onkologa klinicznego. 

ból brzucha
07.09.2023 08:03 Ból brzucha towarzyszący wypróżnianiu to zły znak! Lekarz ostrzega

Ból brzucha nie zawsze jest objawem choroby. Przyczyną może być przejściowa niestrawność lub stresujące wydarzenie. Jednak dolegliwości towarzyszą wzdęcia i problemy z wypróżnianiem, oznacza to, że przyczyna jest poważniejsza. Co oznaczają te symptomy? Odpowiedzi udzielił ekspert. Artykuł powstał na podstawie rozmowy ze specjalistą gastroenterologiem lek. med Jackiem Kowerzanow. 

ból brzucha
06.09.2023 16:16 Nie ignoruj nawracającego bólu w podbrzuszu, nawet lekkiego. To może być ważny objaw

Ból w podbrzuszu jest częstym objawem schorzeń w obrębie dolnego odcinka przewodu pokarmowego. Jest także skutkiem siedzącego trybu życia, życia w przewlekłym stresie, dolegliwości kobiecych i wielu innych chorób. Co jeszcze powoduje ból brzucha? O opinię poprosiliśmy eksperta.