To miał być lek na cukrzycę, a okazało się, że świetnie radzi sobie też z odchudzeniem. Jednak gdy redukcja wagi jest za szybka, skóra nie nadąża za tym spadkiem. Efekt widać na przykład na twarzy. Jak uniknąć „ozempic face”? – pytamy doktor Kamilę Białek-Galas, dermatolog i lekarkę medycyny estetycznej. Ozempic, dzięki temu, że błyskawicznie odchudza, jest masowo wykupywany przez osoby, które cukrzycy nie mają, za to borykają się z nadwagą i otyłością. Naukowcy ostrzegają, że lek może mieć groźne dla układu pokarmowego działania niepożądane, ale osoby, które bardzo chcą schudnąć, często nie patrzą na ryzyko.
Moda na nietypowe zastosowania octu jabłkowego trwa od lat. Internauci spierają się, czy picie wody z dodatkiem octu odchudza, obniża poziomu cholesterolu i cukru we krwi. Oto sześć właściwości octu, które zostały potwierdzone badaniami naukowców.Ocet jabłkowy oprócz zastosowania w kuchni (np. jako dodatek do sałatek), ma też inne, mniej typowe. Wiele osób, jeśli stara się unikać kosmetyków i detergentów ze względu na tzw. “chemię”, na bazie octu robi np. odżywki do włosów i inne “domowe” kosmetyki, a także używa octu, jako środka czyszczącego.Oto sześć udowodnionych właściwości zdrowotnych i zastosowań octu jabłkowego. (Jeśli nie zamierzasz czytać dalej, pamiętaj, że bezpieczna dawka octu to 1-2 łyżki dziennie).
Epidemia otyłości brzusznej - tak można powiedzieć o jednym z polskich miast. Autorzy badań twierdzą, że jest nim Białystok. Do takich wniosków doszli po przebadaniu 2 tysięcy osób. Mimo iż są to wyłącznie cząstkowe wyniki, to prognozy naukowców nie są optymistyczne.
Drgawki, które sprawiły, że musieli zostać hospitalizowani – taki był efekt przyjęcia podrobionego leku na odchudzanie. Ozempic w hurtowych ilościach trafił do aptek w całej Europie. Tłumaczymy, jak rozpoznać fałszywkę.Kilka osób trfiło do szpitala po zażyciu fałszywego leku na odchudzanie. Myślały, że to oryginalny Ozempic. W dodatku wstrzykiwacz z lekiem dostały od nieświadomego niczego lekarza - pierwsze ofiary podrobionego Ozempiku w Europie. Od kilku dni Główny Inspektorat Farmacueutyczny alarmuje Polaków, żeby uważali na ten lek, bo rynek Unii Europejskiej zalały (bo chodzi o hurtowe ilości) sfałszowane leki na odchudzanie - chodzi o Ozempic. Pacjenci z drgawkami i silnym spadkiem glukozy we krwi trafili do szpitali w Austrii. Tamtejszy resort zdrowia natychmiast podał to do wiadomości publicznej, a news podchwyciły europejskie media, m.in. BBC, bo podrobiony lek dla chorych z cukrzycą jest stosowany przez wiele osób także, jako lek odchudzający. A ze względu na swoją popularność, jest także masowo podrabiany.
Cała partie leku Ozempic, słynnego leku dla chorych na cukrzycę, którym masowo odchudzają się Polacy, została wycofana z polskich aptek. Decyzja Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego zapada po tym, jak "wpłynęły informacje o sfałszowaniu produktu leczniczego". Jeśli masz ozempic w domowej apteczce, sprawdź, które partie leku zostały wycofane.
Dzieci, u których cukrzycę typu 1 wykryto przed 10. rokiem życia, statystycznie będą żyły krócej – chłopcy o 14, dziewczynki o 17 lat, mężczyźnie o 14. Ale i tak w Polsce Lepiej wygląda sytuacja dzieci z cukrzycą typu 1, niż dorosłych z cukrzycą typu 2. Mamy nowoczesne leki. W Europie aż 61 mln dorosłych ma cukrzycę, w tego w Polsce trzy miliony. Podczas niedawnej debaty Instytutu Rozwoju Spraw Społecznych po raz pierwszy pokazano do publicznej wiadomości dane ZUS, które pokazują, jak nowoczesne leczenie zmniejsza niezdolność do pracy chorych na cukrzycę, którzy nie pracują z powodu otyłości.
Zwykle nie działają i stracisz tylko pieniądze. Jeśli masz pecha, możesz stracić zdrowie i życie. W internecie, na bazarach, czasem w sklepach dla kulturystów, coraz częściej możesz trafić na fałszywe suplementy, leki, sterydy. Kusi cię cena, ale Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega przed podrobionymi preparatami.Najwięcej jest fałszywych preparatów odchudzających i na potencję. W Polsce najczęściej oferowane są w internecie, szemranych sklepach z odżywkami dla sportowców i na bazarach. Polacy ostatnio poszukują drogiego leku na odchudzanie, który stosowany jest przez chorych na cukrzycę, jednak gdy okazało się, że ozempic (substancja czynna semaglutyd) pomaga w szybkiej redukcji wagi, zaczął być masowo kupowany przez osoby, które nie mają cukrzycy, ale chcą schudnąć. Niedawno wszedł na polski rynek kolejny lek, który obiecuje błyskawiczne schudnięcie - i choć wegovy kosztuje ponad 1000 zł, chętnych nie brakuje. A wiele osób walczących z nadwagą poszukuje go przez internet w nadziei, że kupi go po cenie hurtowej. Podobnie rzecz ma się z odpowiednikami słynnej viagry, czyli preparatów zawierających substancję czynną sidenafil. Wielu mężczyzn suplementów leków na erekcję zamiast w aptekach, szuka w innych źródłach, głównie przez internet.
Nowe badanie wskazuje, że stosowanie popularnych iniekcyjnych leków odchudzających może powodować poważne zaburzenia trawienne. O jakie preparaty chodzi i jakie ryzyko wiąże się z ich stosowaniem?
Post przerywany określany jest mianem trendu dietetycznego. Jednak jest to sposób odżywiania znany od tysięcy lat. Posty są stałym elementem największych religii, lecz stosowanie ich jest również sprawdzonym sposobem na szczupłą sylwetkę i zdrowie. Jak bezpiecznie przeprowadzić post przerywany? Czy jest zdrowy?